Gündem Son Dakika Spor

GÖLCÜKSPORDA ŞOK İSTİFA O İSİM İSTİFA ETTİ:

Gölcükspor da görev yapan bu ekibin ve  özellikle başkan  olarak Hüseyin Çardak’ın  işbaşına gelmesi için 4 senedir büyük mücadele verenlerden bir tanesiyim, bunu da Gölcükspor ile yakından ilgilenen kamuoyu bilir…

GÖLCÜKSPORDA ŞOK İSTİFA O İSİM İSTİFA ETTİ:

Gölcükspor da görev yapan bu ekibin ve  özellikle başkan  olarak Hüseyin Çardak’ın  işbaşına gelmesi için 4 senedir büyük mücadele verenlerden bir tanesiyim, bunu da Gölcükspor ile yakından ilgilenen kamuoyu bilir. Çünkü benim Hüseyin Çardak ile yıllara dayalı dostluğum, abi kardeşliğim vardı.(ben dost olduğumuzu zannetmişim meğer)Birde Gölcükspor’da son 3-5 yıldır yaşanan başarısızlıklardan ve ekonomik problemlerden bu ekiple çıkabileceğimize inanmaktaydım.

Göreve başladık tan hemen sonra başlayan bu güne kadar ite kaka getirdiğimiz süreçte ben ve bazı yöneticilerle, başkan Hüseyin Çardak ın kulübü yönetme ,daha doğrusu yönetememesi  anlamında fikir uyuşmazlıklarımız oldu.  Uyuşmazlıkların olması da gayet doğal çünkü yönetim kurulu 21 kişiden oluşuyordu ve her bir yönetim kurulun üyesinin kendi fikirleri vardı.Yapılması gereken ortak akıl ile doğru kararları yönetim kurulunda birlikte almaktı. Fakat burada başkana yaptığımız bütün ikazlara rağmen yanlış aldığı kararlarda diretmesi bardağı taşıran damla oldu.

Neydi yapılan yanlışlar ; Birincisi, Kartepespor’da bulunan 3 futbolcuyu Gölcük Karadenizspor istiyor Kartepespor bu futbolcuları ancak profesyonel bir kulübe verebileceğini Karadaniz’e veremiyeceğini söylüyor,alt yapı yöneticisinin muhalefetine ve tepkisine rağmen, Hüseyin başkan devreye giriyor ve  futbolcuları Gölcükspor’a alıp hülle ile  Karadenizspor’a veriyor. Altyapı yöneticisi ve bizlerin tepkisi Karadenizspor tüzel kişiliği ile alakalı değildir. Karadenizspor da diğer amatör kulüpler gibi Gölcük gençliğine faydalı çalışmalar yapmakta ve bir misyon üslenmektedir.

Başka neydi ,bir alt yapı hocasına takımın da oynatması için futbolcu dayatan bir yönetici ya oynatırsın yada bırakırsın tehdidine başkan sessiz kalıyor.Başka yine bir altyapı sorumlusunun alt yapıda görevli yöneticideki paraların hesabını sorgulamasına seyirci kalıyor Başkan. Yönetim Kurulu toplantısında bununla ilgili ciddi münakaşalar çıkmasına rağmen Başkan bu münakaşa’nın çıkış sebebini ve hocaya bir yaptırım uygulayacağına bu olayda adı geçen yöneticinin kendisine karşı davranışlarını sorguluyor.

Diğer bir konu ise,3. haftadan itibaren etrafındaki birkaç yöneticiyle hoca arayışına başlayıp ,Karacabey mağlubiyetinden hemen sonra daha Karacabey den çıkmadan Taner  hocanın gönderilmesine karar veriyor. Hatta Karacabey den Gölcüğe hareket eden araçta bulunan başkan ve üç yönetici bazı hoca isimleri üzerinde görüşüp bir hoca ismine karar veriyorlar.

Hoca ismi o araçtan basına sızdırılıyor. Böyle olmasının yanlış olacağını, biz burada 6-7 yönetici varız Gölcükte tüm yönetim kurulu üyelerinin toplantıya çağrılması gerektiğini ve bu kararın yönetimde görüşülmesi gerektiğini söyleyerek orada bu kararın alınmasına engel olduk. Gölcük’e geldiğimizde toplantı yapıldı 5 dakikada Taner hocanın gönderilmesine karar vermeye  kalktılar .Sağduyulu birkaç yöneticinin de desteği ile  bu kararın alınmasına engel olduk.Bizler o günkü şartlarda  Gölcükspor için doğru olanı yaptığımıza da eminiz .Bir hoca değişikliği kaosu yaratsaydık  eğer takip eden 2 hafta da son dakikalarda attığımız gollerle puanlar aldık alamayabilirdik.Gölcükspor şuan da daha vahim bir durumda olabilirdi.

Hüseyin Çardak sezon başı Ağustos ayında SSK YAPILANMASI için kardeşi’nin üzerine ruhsatlı aracını teminat olarak  SGK’ ya vermesinin karşılığında (bu borç 2021 de bitecek) Gölcük spor kulübünün bu borçlanmayı ödeyememesi durumunda yönetim kurulu kararı ile kendisini garanti altına aldırmasına rağmen, yani 2021 de bitecek olan teminat karşılığında ARALIK ayına 100.000 TL. bedelli senet almıştır .Bu davranışta bizlere çok tartışılır  ve kabul edilebilir gelmemiştir.

En son olarak da bardağı taşıran bir altyapı hocasının  Gölcükspor yöneticisi ve Futbol Şube sorumlusu sıfatımdan dolayı, direk beni hedef alarak yaptığı saygısızlık (sana ne , sen ne karışıyorsun,sen kimsin sözlerini kullanması) neticesinde zaten Gölcük Belediyesi personeli olan bu hocanın Belediyeye geri yollanmasını talep ettim.Bunun olmaması durumunda yönetim kurulundaki görevime devam edemeyeceğimi başkanın kendisine söylememe rağmen ,yönetim kurulu üyelerinin büyük çoğunluğunun bu hocanın yönetim kurulu üyesine davranışı yanlıştır gereken karar verilmelidir demelerine rağmen Hüseyin Çardak hocanın takımda kalması yönünde kararını açıklamıştır.Yani doğru ve haklı tarafta olmama rağmen ne haklılığımı nede dostluğumuzu önemsemiştir. Bu vefasız , sevgisiz ,yalan ve riya dolu arkadaşla yola devam edebilme ihtimalim artık kalmamıştır.

Şuan da Gölcük spor ekonomik ve sportif olarak iyileşmeye doğru yol alıyorsa şayet, emin olun bu başkanın başarısından ziyade yönetimin kurulunun başarısıdır. Çünkü başkan taahhütlerini yerine getirmemiş ve başka yöneticilerin katkıları ile bu günlere gelmişizdir.

Dahasını da söyleyeyim şuanda mevcut yöneticilerimizden 1 tanesi 200.000 TL. Gölcükspor’a borç vermişken, başkan göreve gelirken Gölcükspor’a bağışlamayı taahhüt ettiği meblağı dahi daha bağışlamamıştır. Ayrıca Gölcükspor’ un geçen dönemki Başkanı Ahmet Şahin dahi,

bizim dönemimizde Gölcükspor’a, başkan ve yönetim kurulu üyelerinden daha fazla miktarda borç vermiştir.

Yola çıkarken hep bir şey  söyledim, biz buraya kimseyi işinden ekmeğinden etmeye ,kimseden rövanş almaya intikama gelmiyoruz geçmiş dönemlerin yanlışlarından ders çıkartarak daha güzelini daha iyisini yapmaya gayret etmeliyiz.Geçmişle uğraşacağımıza önümüze bakmalıyız. Ancak olmadı başkan ve bazı yöneticilerimizin niyetleri başkaymış.Bizim dostluğumuzu kullanarak hedeflerine ulaştılar.

Benim GÖLCÜKSPOR  SEVDAMI bilen bilir,çok iyi niyetlerle çok güzel bir ekiple çıkmış olduğum bu yolculuğu şimdilik noktalıyorum. Gölcükspor kulübündeki yönetim kurulu  üyesi arkadaşlarımın, camia’nın da affına sığınarak ,

görevimden istifa ettiğimi bildirir,  Bize güvenenlerden destek veren dostlardan, eski başkan Ahmet ŞAHİN’ den ve GÖLCÜKSPOR kamuoyundan bu büyük YANILGIM için özür dilerim.

 

Murat TÜRENGÜL Gölcükspor futbol şube sorumlusu

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

küfür hakaret yorumları kabul edilmeyecektir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL