altmanşet Asayiş Göcük Kocaeli

Huzur uygulamasında cezalar yağdı!

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu haftada sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu kapsamda kolluk kuvvetleri istisnalar harici dışarıya çıkanlara engel olmak için kentin birçok noktasında oldukça..

Huzur uygulamasında cezalar yağdı!

Koronavirüs salgını ile mücadele kapsamında, geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu haftada sokağa çıkma yasağı uygulandı. Bu kapsamda kolluk kuvvetleri istisnalar harici dışarıya çıkanlara engel olmak için kentin birçok noktasında oldukça sıkı denetimlerde bulundu.

Koronavirüs tedbirleri kapsamında bu hafta sonu da Kocaeli’nin de aralarında bulunduğu 30 büyükşehir ve Zonguldak ilinde 2 günlük sokağa çıkma yasağı uygulanıyor.  Geçtiğimiz hafta olduğu gibi bu haftada yasağın uygulanmaya başladığı gece 00.00’dan itibaren Kocaeli’nde de İl Emniyet ve İl Jandarma Komutanlığı ekipleri denetimlere başladı. Kocaeli’nde vatandaşların tamamı en başta kendi sağlığı için yasağa ve alınan tedbirlere uydu.   Kolluk kuvvetleri yasağa istisnasız herkesin uyması amacıyla Kocaeli’nin birçok noktasında denetimlerde bulundu.  İl ve İlçe merkezlerinde cadde ve sokaklar polis ekiplerinin yanı sıra mahalle bekçileri ve zabıtalar tarafından sürekli denetlendi.  Dışarıya görevleri için veya  istisnai durumlar nedeniyle  çıkan kişiler ise nerdeyse 50 metrede bir  devriye gezen ekipler tarafından   kontrol edildi.   Cadde ve sokaklarda  denetime takılmadan atmak  adeta imkansız gibiydi. Ancak vatandaşlar alınan tedbirlerin kendilerinin ve başkalarının sağlığı için olduğu bilincinde, yapılan denetim ve uygulamalardan oldukça memnundu.

0200418-WA0002-1153x1536.jpg 1153w, https://golcukobjektif.net/wp-content/uploads/2020/04/IMG-20200418-WA0002.jpg 1201w" sizes="(max-width: 225px) 100vw, 225px" />

PARA CEZASI VAR

Ayrıca  yollarda 25 farklı denetim noktasında 24 saat esasına göre yapılan denetimlerde yer yer kuyruklar oluşurken polis ekipleri sokağa çıkma yasağını ihlal eden bazı vatandaşlara da idari para cezası uyguladı.  Yasağı ihlal edenlere 2 ay ile 1 yıl arasında hapis cezası ve 3 bin 186 TL’ye kadar para cezası uygulanırken denetimler yasağın kalkacağı 19 Nisan saat 00:00’a kadar devam edeceği belirtildi.

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

küfür hakaret yorumları kabul edilmeyecektir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL