KARABULUT’UN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkenin de aynı tarihlerde kutladığı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durularak farkındalık yaratıldığı özel bir haftadır. Toplumda her..

KARABULUT’UN ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Birleşmiş Milletlere üye 156 ülkenin de aynı tarihlerde kutladığı 10-16 Mayıs Engelliler Haftası; engellilik sorunu, engelliliğin önlenmesi ve engellilerin eğitimi konusu üstünde durularak farkındalık yaratıldığı özel bir haftadır. Toplumda her bireyin olduğu gibi engelli bireylerin de doğuştan gelen temel hak ve hürriyetlerinin en iyi şekilde karşılanması, şartlarının en üst seviyeye yükseltilmesi ve sosyal hayata dâhil edilmeleri; insana ve topluma karşı olan sorumluluğumuzun bir gereğidir. Onların hayatın tüm alanlarında varlık göstermelerine yardımcı olma hususunda engelli vatandaşlarımızın huzur ve refahı için değişen şartlar ve ihtiyaçlar da dikkate alınarak topyekûn bir gayret sarf etmeliyiz. Engelli olmak, bir eksiklik veya kusur değildir. Onların farkında olmak, ona verilebilecek en anlamlı hediye olacaktır ve aslında en büyük engel sevgisizliktir. Onların hayatını kolaylaştırabilmek bir görevden çok hepimizin vicdani sorumluluğudur.

Bu duygu ve düşüncelerle Engelliler Haftası ile sınırlı olmamak kaydıyla Tüm vatandaşlarımızı engelli vatandaşlarımıza yardımcı ve destek olmaya çağırıyor; kararlı duruşları ve çabalarıyla hepimize örnek olan engelli vatandaşlarımıza ve ailelerine mutlu, huzurlu bir ömür geçirmelerini diliyorum

YORUMLAR (İLK YORUMU SİZ YAZIN)

küfür hakaret yorumları kabul edilmeyecektir.

ÜYE GİRİŞİ

KAYIT OL